Bilgi
İlkokul 1.Sınıf i Sesi Fasikülü

İlkokul 1.Sınıf i Sesi Fasikülü


İlkokul 1.Sınıf i Sesi Fasikülü bakanlığın 1.sınıflar için öngördüğü beşinci harftir. Bakanlığın verdiği harf sırasına ve öğretim programına uygun şekilde hazırladığımız ilkokul 1.sınıf i sesi fasikül çalışmamızı umarım beğenirsiniz. Birinci sınıf i harfi fasikül çalışmasını sitemizden ücretsiz indirebilirsiniz. Öğretmen arkadaşlarınızla ya da çevrenizle paylaşmayı unutmayın.

İlkokul 1.Sınıf i Sesi Fasikülü Ufuk Koca tarafından özenle hazırlanmıştır. MEB’in harf öğretim programına uygun şekilde hazırlanmıştır.

K Harfi Öğretimi

Önce i sesini hissettirme çalışmaları ile başladık. i sesi tekerlememizi okuyarak sınıfta i sesini hissetmelerini sağlayacağız. Daha sonra i sesi geçen ya da geçmeyen kelimeler söyleyerek i sesini hissettirmeye devam edeceğiz. i sesini iyice kavrayan öğrencilere bu sefer i sesinin sözcüğün neresinde geçtiğini soracağız. Bu şekilde i sesini hissettirme çalışmalarımız bitecek. Artık i sesini yazarak harfe dönüştürme zamanı gelmiş demektir. Önce büyük i harfini yazarak öğrencilere sesi harfe dönüştüreceğiz. Daha sonra küçük i harfini yazacağız. Yazılarımızın MEB’in belirlediği boyutlara uygun olmasına ve yazılış yönüne dikkat ederek yazılmasına önem vermeliyiz.

i Harfi Öğretimi 2.Bölüm

Daha sonra i harfi ile ilgili hecelere geçeceğiz. il, ik ve li, ki hecelerini öğreteceğiz. önce kapalı hece daha sonra açık hece verilmelidir. il, ik hecesi kapalı hecedir. li, ki hecesi ise açık hecedir. Kısaca bir hece ünsüz harf ile bitiyorsa kapalı hecedir. Bir hece ünlü harf ile bitiyorsa açık hecedir. Hece öğretimi bittikten sonra sözcük oluşturmaya başlayabiliriz. Cümle yazımı da bitince Metinler yazabiliriz. Okumasını geliştirecek metinlere yer vermeliyiz.

İlkokul birinci sınıflar için hazırladığımız i harfi fasikülünü bedava indirip kullanabilirsiniz.

1.Sınıf FUFUK OKUMA YAZMA SETİ satın almak için BURAYA TIKLAYIN.

1.Sınıf i sesi fasikülünü, 1.sınıf i harfi fasikülünü aşağıdaki linke tıklayıp indirebilirsiniz.

Kullanım İzni : Siteden indireceğiniz tüm çalışmalarımı sadece fotokopi çekip kullanmanıza izin vardır.
Kullanım Yasakları : Siteden indirdiğiniz çalışmaların ticari amaç ile kullanımı ve bilgisayarda depolanması yasaktır.

i sesi fasikül çalışmaları tamamen özgün bir şekilde Ufuk KOCA tarafından hazırlanmıştır. i sesi hissetme çalışması, i harfi hissetme çalışması, i sesi yazılışı, i harfi yazılışı, i harfi yapboz çalışması, i harfi etkinlikleri, i harfi saat yapımı, i harfi kol saati, i harfi bileklik yapımı, i harfi ile ilgili etkinliklerin yer aldığı çalışmamızı umarım beğenirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Tüm Hakları Saklıdır © 2021 www.ufukkoca.com