Bilgi

Hakkımda

 

1991 yılında Gümüşhane’de doğdum. Annem ve babam memur olduğu için ben 6 yaşındayken tayinleri Manisa’nın Turgutlu İlçesine çıktı. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Turgutlu’da okudum. Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazandım. Üniversiteyi bitirir bitirmez 2014 yılında Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde Kuyu Köyüne atandım. Okulum Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Şehit Yaşar Karadağ İlkokulu’dur. Hala aynı okulda görev yapmaktayım.

 

2017 Yılında başladığım çalışmalarıma Fufuk karakterini oluşturarak yeni bir sayfa açtım. Artık tüm çalışmalarımda Fufuk karakterini kullanmaya başladım. Bir yıl gibi kısa bir sürede çok sevilmesinin ardından çalışmalarımı kitap olarak bastırmaya karar verdim. İlk önce Fufuk ile Deyimleri Boyuyorum Kitabını çıkardım. Türkiye’de benzeri olmayan bir fikir ile deyimleri çocuklara boyama yaptırarak eğlendirerek öğretmeyi amaçladım. Kitabımın çok tutulmasının ardından yeni kitaplar yazmaya başladım. İkinci kitabım ise 1.sınıflara yönelik Fufuk İle Hızlı ve Anlamlı Okuma Seti oldu. Kitaplarım öğretmenler ve öğrenciler tarafından büyük ilgi görmesi ve gelen fikirler ile kitaplarımın her baskısında bir yenilik yaptım. Fufuk İle Deyimleri Boyuyorum kitabımıza Atasözlerini de Ekleyerek 5 kitaplık Fufuk İle Deyim ve Atasözü Boyuyorum setini yaptım. Ardından Tülin Aygül Çınar öğretmenim ile birlikte Fufuk İle Türkiye Macerası Hikâye setini yazdık. Türkiye’nin 7 bölgesini eğlenceli bir şekilde anlattık. İllerimizin güzelliklerini anlatırken Fufuk ve 3 arkadaşının maceraları sizleri hem güldürecek hem eğlendirecek. Son olarak 1.Sınıf ve 2.Sınıflar için Tatil Seti yazdım. Allah güç verdikçe kitaplar yazmaya devam edeceğim.

 

Projelerimden bir diğeri ise sitelerim. Şu an kullanmakta olduğunuz www.ufukkoca.com sitesini 2017 yılında kurdum. Tüm çalışmalarımı bu siteye yüklemeye başladım. Daha sonra benim gibi çalışmalarını paylaşmak isteyen öğretmenlerimiz için 2020 yılında www.etkinlikburada.com sitesini kurdum. Sitenin kısa sürede bir çok öğretmen ve öğrenci tarafından ilgi görmesinin ardından fufukdeneme.com sitesini kurdum. Bu sitede ise Türkiye Geneli Online denemeler yaptık. Öğrenciler denemelere katılarak Türkiye Genelinde sıralamalarını öğrendi. İl ve ilçe sıralamalarının da yanı sıra net ortalamaları, doğru ve yanlışlarını da görerek eksiklerini öğrendiler. Projelerimin devamı gelecek. Her projemi de geliştirmeye çalışacağım.

 

Son olarak her çocuğu Fufuk ile tanıştırana kadar kitap yazmaya devam edeceğim.

 

İşte benim hakkımda bilmeniz gerekenler. Özel hayatımı sorarsanız eğer evliyim ve bir prenses babasıyım.

Tüm Hakları Saklıdır © 2021 www.ufukkoca.com