Bilgi

3.Sınıf 21.Hafta Fufuk Haftalık Ödev

3.Sınıf 21.Hafta Fufuk Haftalık Ödev

3.Sınıf 21.Hafta Fufuk Haftalık Ödev ile karşınızdayım. Bu hafta Tüm ders etkinliklerinde Türkçe yazım yanlışları, Matematik Kesirler, Fen Bilimleri Ses Şiddetinin İşitmedeki Rolü ve Hayat Bilgisinde Acil Numaraları işledik.

Bu Hafta Türkçe Konusu Yazım Kuralları. Büyük harfin kullanımı: büyük harfler nerede kullanılır. Cümleye başlarken ilk sözcük büyük harf ile başlar. Özel isimlerin ilk harfi büyük yazılır gibi kurallara uymalıyız. Diğer yazım kuralımız “mi” soru ekinin yazılışı. “mi” soru ekini her zaman ayrı yazacağımızı ve “mi” soru ekine gelen ekleri bitişik yazacağımızı bilmeliyiz. Bu kurala göre yazmalıyız. Sonraki yazım kuralımız ise sayıları yazımıdır. Sayıları yazarken de her zaman tüm sayılar ayrı yazılır. Bu kurala dikkat ettiğimizde sayıları doğru yazacağız. Kısaltmaları nasıl yazarız sorusuna gelirsek yine bu etkinlikte göreceksiniz. Son olarak tarihlerin yazılışı var. TDK’ya göre tarihleri nasıl yazarız ile ilgili Türkçe etkinliğimizi umarım beğenirsiniz.

Matematik etkinliğimizde ise bir çokluğun belirtilen kesir kadarını bulma ile ilgili problemlere yer verdik. bu problemler bazıları tek işlem bazıları ise 2 işlem olmak üzere kolay orta ve zor şeklinde hazırlandı.

Bu haftaya özel belirli gün ve haftalar konusunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü işledik. Ayrıca yine bu haftaya özel 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü olarak okuma metni hazırladık. Bu metin ile ilgili sorular yazdık.

3.Sınıf 21.Hafta Fufuk Haftalık Ödev Çalışmalarını aşağıdaki linkten PDF olarak indirebilirsiniz.

İndirmek için 10 saniye bekleyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Tüm Hakları Saklıdır © 2021 www.ufukkoca.com