Bilgi

3.Sınıf Matematik Kesirler Etkinlikleri

3.Sınıf Matematik Kesirler Etkinlikleri

3.Sınıf Matematik Kesirler Etkinlikleri ile karşınızdayım. Bu çalışmamızda öğrencilerin öğrendiği bütün, yarım ve çeyrek ifadelerin kesirle gösterimi ile ilgili çalışma kağıdı hazırladık.

3.Sınıf Matematik Kesirler Etkinlikleri içeriğinde neler var sırayla sizlere anlatayım. Bu arada etkinliğimiz puan değerlendirmeli olup Türkiye’de tektir. Yapacağınız etkinlikte kazandığınız puanlara göre kesirler konusunu ne kadar iyi anlayıp anlamadığınızı göreceksiniz.

3.Sınıf Matematik Kesirler 1. Etkinlik


Resimde gördüğünüz gibi etkinliğimiz çok basit başlıyor. Verilen geometrik şekillerin bir kısmı boyanmıştır. Biz ise bu boyalı kısmı kesir ile ifade edip okunuşunu yazacağız. Pay ve payda kısmına dikkat edelim. Bu etkinlikte toplam kazanacağınız puan 35 puandır.

3.Sınıf Matematik Kesirler 2. Etkinlik

Bu kesirler etkinliğimizde ise biz kesirle gösterimi verdik. Sizlerde şekli ona uygun boyamanızı istedik. Resimde gördüğünüz gibi parçalara da biz böldük. Siz sadece kesre uygun olacak şekilde parçaları boyamanız gerekiyor. Bu etkinlikte toplam 20 puan kazanacaksınız.

3.Sınıf Matematik Kesirler 3. Etkinlik

Kesirler konusunun bu etkinliğinde ise yine kesir ile gösterimi biz yaptık. Sizde kesrin ifadesine uygun boyama yapmanız isteniyor. Tabi bu o kadar kolay olmayacak. Çünkü önce şekli eş parçalara ayırmanız gerekecek. Bir önceki etkinlikte bu parçalara ayırmayı biz yapmıştık. Şimdi ise parçaları da sizlerin ayırmasını istiyoruz. Burada kesirlerin pay ve paydasına dikkat etmeniz gerekir. Bu etkinlikten ise kazanacağınız toplam puan 25’tir.

3.Sınıf Matematik Kesirler 4. Etkinlik

Kesirler konusunun son etkinliği ise verilen şeklin bütün tanımını yapabileceğimiz bir etkinlik oldu. Kesirle gösterilmesini, pay ve paydayı, bu kesrin okunuşunu gibi bir çok bilgi istedik. Bu etkinlikten ise toplam 20 puan kazanacaksınız.

Böylece tüm etkinliği doğru cevapladığınızda 100 puan kazanmış olacaksınız. Değerlendirmenizi 100 puan üzerinden yapabilirsiniz. Biz size aşağıda değerlendirme ölçeği sunacağız. Buna göre konuyu ne kadar anlayıp anlamadığınızı öğrenebilirsiniz.

86 puan ve üzeri Konuyu çok iyi anladı
72 puan ve üzeri Konuyu anladı
71 puan ve altı Konuyu tekrar etmesi gerekir

Aşağıdaki linkten Kesirler etkinliğini ücretsiz pdf olarak indirebilirsiniz.

İndirmek için 10 saniye bekleyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Tüm Hakları Saklıdır © 2021 www.ufukkoca.com